Torby papierowe stały się powszechnym elementem naszej rzeczywistości. Korzystamy z nich podczas robienia zakupów w sklepie, często przechowujemy w nich różne przedmioty, przyjmujemy je od przedstawicieli firm podczas wizyty na targach, szkoleniu czy konferencji itd. Te z pozoru mało istotne gadżety mają bardzo szerokie zastosowanie w biznesie – i dotyczy to także małych torebek papierowych. W naszym poradniku wyjaśniamy, kto powinien z nich korzystać i w jakich konkretnych sytuacjach.
Co należy rozumieć przez „małe torebki papierowe”?
Do kategorii małych torebek papierowych zaliczamy te, które pomieszczą jedynie drobne przedmioty. Doprecyzowując – takie torebki występują w popularnych rozmiarach (za producentem toreb papierowych Ecosac):
- „xs” – 18x8x21 cm,
- „xs” – 22x10x28 cm,
- „s” – 25x11x32 cm.
Jak widać nie są to przesadnie pojemne torebki, stąd wykorzystuje się je wyłącznie do pakowania stosunkowo niedużych rzeczy. Nie oznacza to natomiast, że są mało użyteczne.
Idealny wybór dla sklepów odzieżowych
Małe torebki papierowe są masowo wykorzystywane właśnie w sklepach odzieżowych, gdzie najczęściej służą do pakowania w nie:
- rękawiczek,
- szalików,
- czapek,
- bielizny,
- pasków,
- elementów ozdobnych etc.
Taka torebka nie dość, że wygląda gustownie, to jeszcze jest bardzo wygodna w noszeniu, a wręcz można ją spakować do większej torby z tego samego lub innego sklepu.
Małe torebki papierowe, czyli must have w salonach jubilerskich
Na małe torebki papierowe bardzo często natrafiają klienci salonów jubilerskich, co jest o tyle zrozumiałe, że w takim miejscach zdecydowaną większość asortymentu stanowią produkty o niewielkich wymiarach – pierścionki, kolczyki, naszyjniki, łańcuszki, sygnety, obrączki, spinki do mankietów i krawata etc.
Takie produkty nie wymagają pakowania do dużych toreb, a wręcz byłoby to niewskazane z przyczyn wizerunkowych. Kupując kosztowną rzecz oczekujemy, że sprzedawca zaoferuje nam gustowne, doskonale dopasowane opakowanie – i właśnie taką funkcję pełnią małe torebki papierowe.
Sklepy budowlane
W pierwszej chwili może się wydawać, że gdzie jak gdzie, ale w sklepach i marketach budowlanych małe torebki papierowe na pewno nie będą mieć zastosowania. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Takie torebki przydają się m.in. do pakowania w nie:
- elementów złącznych (wkręty, śruby, podkładki, nakrętki etc.),
- drobnych akcesoriów budowlanych,
- próbek materiałów,
- małych opakowań chemii budowlanej.
Sklepy z elektroniką
To kolejny już przykład biznesu, w którym zastosowanie znajdują małe torebki papierowe. Najczęściej wykorzystuje się je do pakowania takich produktów, jak:
- drobna elektronika (smartfon, tablet, smartwatch),
- drobne akcesoria komputerowe (myszka, podkładka pod myszkę, słuchawki),
- akcesoria do utrzymania sprzętu w czystości (czyściki do ekranów, opakowania ze sprężonym powietrzem),
- karty podarunkowe,
- gry komputerowe.
Księgarnie i salony prasowe
Małe torebki papierowe znakomicie sprawdzają się właśnie w księgarniach, ponieważ stanowią idealne opakowanie dla książek, czasopism, gazet, notatników i innych produktów papeteryjnych. Dodatkowym atutem w tym przypadku jest fakt, iż materiał, z jakiego wykonano torebkę (najczęściej papier typu eko kraft lub kraft biały) świetnie koresponduje z asortymentem sprzedawcy, a tym samym pasuje do jego marki biznesowej.
Drogerie
Na koniec dość oczywisty przykład. Małe torebki papierowe bardzo często otrzymujemy w drogeriach, szczególnie tych z nieco wyższej półki, które dbają o kwestie wizerunkowe. To doskonałe opakowanie dla perfum, drobnych kosmetyków (np. paletek cieni, szminek, podkładów, bronzerów etc.), środków higienicznych czy próbek kosmetyków wręczanych klientom w ramach akcji marketingowej promującej konkretną markę.
Jak widać zakres zastosowania tych niepozornych małych torebek papierowych jest naprawdę szeroki i to tłumaczy, dlaczego są one tak chętnie zamawiane przez firmy u producentów toreb z papieru.